Topuk Dikenine Hangi İlaç İyi Gelir
17 Nisan 2017
topuk-dikenine-karşı-faydalı-gelen-bitkiler
İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Kürü
24 Eylül 2017

Feridun Kunak Topuk Dikeni Lapası

Uzman Desteği Alın

Feridun Kunak Topuk Dikeni Lapası

Feridun Kunak topuk dikeni lapası, topuk dikeni domates tedavisi, feridun kunak topuk dikeni egzersizleri. Feridun Kunak topuk dikeni lapası hakkında.

Feridun Kunak topuk dikeni lapası hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Feridun Kunak topuk dikeni lapası hakkında merak ettiğiniz herşey makalemizde yer almaktadır.Feridun Kunak topuk dikeni lapası tarifi ve Feridun Kunak topuk dikeni egzersizleride makalede yer almaktadır. İşte Feridun Kunak topuk dikeni lapası.

Feridun Kunak Topuk Dikeni Domates Tedavisi

Malzemeler : Bir adet lahana yaprağı, 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesii Yarım domates, 1 tatlı kaşığı biberiye yağı.

Hazırlanışı : Yarın domatesin üzerine doğal elma sirkesi ilave ederek iyi bir şekilde ovulmalıdır. malzemelerin karışım haline geldiği zaman içerisine biberiye yağını ekleyip biraz bekletilmelidir. Akşam yatmadan önce ayak tabanına masaj yaparak uygulamanız gerekir. Lahana yaprağı ile ayakların taban bölgesini kaplayacak şekilde sararak ayağımıza bir çorap yada poşet giyerek sabaha kadar beklememiz gerekir. Sabahleyin ayağımızdan lahanayı çıkartarak ılık suyla bu kremi temizleyin. Bir hafta boyunca her akşam yatmadan önce kremi ayağımıza uygulayarak bu bölgede bulunan topuk dikeninin giderilmesini sağlayalım.

Gece uyumadan önce bu kremi sürülmesi önemlidir. Çünkü topuk dikeni akşam saatlerinde ayaklarımıza şiddetli ağrılar oluşturmaktadır. Ayak ağrıları yattığımızda topuk tarafında toplandığı için kremin bu zaman diliminde uygulanması daha etkili olmaktadır. Böylelikle şiddetli ağrılar ortadan kalkmış olur. Kremin yanında topuk tedavisi için ayak egzersizlerin yapılması da gereklidir. Bu egzersizler ile krem hızlı bir şekilde topuk dikenini ayaktan çıkarılmasını sağlar.

Dr Feridun Kunak topuk dikeni tedavisi için verilen krem tarifinin başarılı sonuçlar verdiği herkesin bildiği bir durumdur. Topuk dikeni kreminin etkili olması için her gün düzenli olarak bir hafta boyunca kullanılması ve krem için elde edilecek malzemeleri doğal ortamlarda yetiştirilmesi gerekir.

Dr. Feridun Kunak Topuk Dikeni Kür 2

Malzemeler : 1 adet muz kabuğu, 1 tatlı kaşığı nane yağı, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, 1 tatlı kaşığı okaliptus yağı.

Hazırlanışı : Muz kabuğunun iç kısımına yağlar eklenir. Daha sonra topuk bölgesine streç film yardımı ile yapıştırılır. Yapılan sargı 15-20 dakika bekletilir. Bu uygulama 7 gün boyunca yapılır.

Topuk Dikeni Bitkisel Yağlar Tedavisi

Sinirli Yaprak Otu Yağı : Sinirli yaprak otu, deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Civelek Otu Yağı : Civelek otu, damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

At Kestanesi Yağı : At kestanesi, romatizma, romatoid artrit gibi kemik hastalıklarına yarar sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Nane Yağı : Nane, rahatlatıcı ve ağrı kesici özelliği vardır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Biberiye Yağı : Biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil. Biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Civanperçemi Yağı : Civanperçemi, dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Aynısefa Yağı : Aynısefa, tahriş olan ciltleri onarıcı etkiye sahiptir. (kaynak:sifaverenbitkiler com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.