Ahmet Maranki Topuk Dikeni Soğan Kürü

topuk-dikenine-karşı-faydalı-gelen-bitkiler
İbrahim Saraçoğlu Topuk Dikeni Kürü
24 Eylül 2017
Topuk Dikeni için Şifalı Bitkiler
13 Aralık 2018

Ahmet Maranki Topuk Dikeni Soğan Kürü

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki Topuk Dikeni Soğan Kürü

Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü, topuk dikenine iyi gelen bitkiler, topuk dikeni bitkisel yağlar. Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü hakkında.

Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü yapılması ve uygulanması makalemizde yer almaktadır. Bunun yanında Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü makalesinde topuk dikeni bitkisel yağlar hakındada bilgiler vardır. İşte Ahmet Maranki topuk dikeni soğan kürü.

Topuk Dikeni İçin Arpacık Soğan Kürü

Bir adet arpacık soğanı fırın tepsisine alınarak, fırında iyice öldürüldükten sonra ılıması beklernir. Akşam hasta yatmadan önce, öldürülüp, ılıklaşan arpacık soğanı ortadan ikiye kesilir ve hastanın ayağının topuk dikeni olan kısmına koyulup, üzerine de çorap giydirilir.

Topuk Dikeni İçin Elma Kabuğu Kürü

Dört adet elma soyularak kabukları alınır. Kabuklar bir litre su ile bir tencerede kaynatılır ve 30 dakika demlenerek süzülür. Süzülen sudan iki yemek arası saatlerde ve akşamları yatmadan bir bardak hastaya içirilir.

Topuk Dikeni İçin Kekik Kürü

Bir kovanın içerisine sıcak su koyulur ve üzerine bir bardak kekik eklenip, suyun ılık hale gelmesi beklenir. Daha sonra hastanın topuk dikeni olan ayağı bu suda 20 veya 30 dakika bekletilir. Bu işlem günde bir defa yapılmalıdır.

Topuk Dikeni Bitkisel Yağlar Tedavisi

Civelek Otu Yağı : Civelek otu, damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Aynısefa Yağı : Aynısefa, tahriş olan ciltleri onarıcı etkiye sahiptir. (kaynak:sifaverenbitkiler com)

At Kestanesi Yağı : At kestanesi, romatizma, romatoid artrit gibi kemik hastalıklarına yarar sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Sinirli Yaprak Otu Yağı : Sinirli yaprak otu, deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Nane Yağı : Nane, rahatlatıcı ve ağrı kesici özelliği vardır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Biberiye Yağı : Biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil. Biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Civanperçemi Yağı : Civanperçemi, dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.