Ahmet Maranki Topuk Dikeni Soğan Kürü
24 Eylül 2017

Topuk Dikeni için Şifalı Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Topuk Dikeni için Şifalı Bitkiler

Topuk dikeni için şifalı bitkiler, topuk dikeni tedavisi, topuk dikeni bitkisel tedavi yöntemleri, topuk dikeni egzersizleri. Topuk dikeni hakkında makale.

Topuk dikeni için şifalı bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Topuk dikeni için şifalı bitkiler makalesinde ayrıca topuk dikeni egzersizlerini de bulabilirsiniz. Topuk dikeni için şifalı bitkiler makalesinde yer alan bitkiler kaynak gösterilerek sitemizde yer almaktadır.

Topuk Dikeni Egzersizleri

1. Kemer Egzersizi : Bu egzersiz sadece topuk dikeni için değil aynı zamanda ayakta görülebilecek diğer sorunlar için de mükemmel bir alternatiftir. Yere oturun, sırtınızı dikleştirin ve bacaklarınızı önünüzde uzatın.
Ayağınızın altına bir kemer koyun, iki elinizle kemerin uçlarını kavrayın.
Ardından kemeri kendinize doğru çekmeniz gerekirken, ayağınızla kemeri ters yönde aynı anda itin.
Pozisyonu yaklaşık 20 saniye tutun.
Günde 2 ila 3 kez 25 tekrardan oluşan bir set yapın.

2. Havlu Egzersizi : Bu, bu durumun tedavisi için en iyi egzersizdir. Bu alıştırma için yapmamız gereken tek şey, yere havlu koymak ve parmaklarınızı kullanarak onu yakalamaya çalışmaktır. Daha fazla direnç eklemek için havlu üzerine biraz ağırlık ekleyebilirsiniz.

3. Top ve Taban Egzersizi : Bu alıştırmada, ayağınızın tabanıyla küçük bir top çevirmeniz gerekir. Bu egzersiz, bu durumun yanı sıra plantar fasiit için de yararlıdır.

Topu ayağının altına alın. Bunu yaparak masaj yapabilir ve tabanınızı rahatlatabilirsiniz.
Bu egzersizi bitirmek için topa bastırın ve parmaklarınızın ucundan topuğunuza kadar yuvarlayın.

4. Baldır Germe : Bu, ellerinizle bir duvara ya da bir masaya yaslanmanız gereken çok basit bir alıştırmadır. Diğerini uzatırken bir dizinizi bükün.
Uzatılmış bacağın baldır kaslarını gerginleştirmek için masayı hareket ettiriyormuş gibi ileri doğru eğilmelisiniz. Pozisyonu 10 ila 15 saniye tutun.

5. Su şişesi yuvarlama : Bu egzersiz için bir şişe suyu dondurmanız gerekecek. Şişeyi yere koyun, bir havlu ile örtün ve üstüne basın.
Su şişesini ayağınızın tabanıyla en az 5 dakika süreyle rulo gibi yuvarlayın.
Günde en az 3 kez tekrarlayın.
Bu gerdirme egzersizi ağrıyı hafifletmeye yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, soğuk bir lokal anestezi gibi de davranır.

Topuk Dikeni için Şifalı Faydalı Bitkiler

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Biberiye : Biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil. Biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Aynısefa : Tahriş olan ciltleri onarıcı etkiye sahiptir. (kaynak:sifaverenbitkiler com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

At kestanesi : Romatizma, romatoid artrit gibi kemik hastalıklarına yarar sağlar. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Nane : Rahatlatıcı ve ağrı kesici özelliği vardır. (kaynak:sifalibitkitedavisi com)

Topuk dikeni için şifalı bitkiler, hakkında merak ettikleriniz için yazılmış makaleyi okudunuz. Topuk dikeni için faydalı bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın. Topuk dikeni için faydalı bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için uzman hekimlere başvurabilirsiniz. Topuk dikeni için şifalı bitkiler, hakkında detaylı bilgi almak için yazılmış diğer makaleleri okuyabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.